Световният ден на радиото се чества на 13 февруари за 12-и пореден път по инициатива на ЮНЕСКО. През 2023 г. празникът е под надслова "Радио и мир".
С уникалната способност да достигне до най-широката аудитория радиото оформя усещането за общност и многообразие, то е арена, на която всички гласове са представени и чути. Затова на Световния ден на радиото ЮНЕСКО подчертава ролята на независимото радио като стълб за предотвратяване на конфликти.
Понеже войните започват в съзнанието на хората, защитата на мира трябва да бъде изградена в съзнанието на хората. Това е причината подкрепата за независимото радио да е неразделна част от мира и стабилността, посочват от Организацията на ООН за образование, наука и култура.
В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..
Министърът на отбраната Атанас Запрянов ще вземе участие в срещата на министрите на отбраната на страните членки на НАТО днес в Брюксел. На форума ще бъдат обсъдени засилването на възпиращия и отбранителен потенциал на Алианса, справедливото..
Световният ден на радиото – 13 февруари, тази година е посветен на климатичните изменения. Изборът не е случаен – 2025 г. е определена от Парижкото споразумение като ключова, ако човечеството иска да изпълни дългосрочната си цел да ограничи..
Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от..
Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер..
На 12 февруари говорим за цените и дали народното недоволство ще се материализира в национален бойкот на магазините на 13 февруари. Разказваме за пътя на..