Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

68 нови случая на Covid-19, един е починал

Снимка: БГНЕС

Новите случаи на Covdi-19 в България за последното денонощие са 68. Това са 3,15% от направените 2159 теста, сочат данните на Единния информационен портал. Един е починал от инфекцията за денонощието, 145 са отчетени като излекувани. Общо 229 са хоспитализираните, от тях 26 са в интензивно отделение. 2909 са активните случаи.
През последното денонощие са поставени 84 ваксини.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БСП взима решение за избора на нов лидер

Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..

публикувано на 15.02.25 в 10:18

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10