Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Петиция събира подкрепа за българската радиопрограма в Австралия

Фили Ладжман
Снимка: личен архив

Радио-телевизионната платформа SBS в Австралия планира спиране на излъчването на шест програми, сред които е и българската. Затова българите в страната събират петиция за запазването на програмата. Над 460 души са се подписали вече, обяви пред БТА Фили Ладжман, която е водеща на програмата и главен продуцент от 30 години.

Радио SBS предава на над 63 езика, за да обслужва общностите в страната. Българската програма е с 45-годишна история. На всеки 5 години радиото прави преглед на ефирните програми, за да оцени, кои общности имат приоритет. Според официалното преброяване говорещите български в Австралия са 2800 души, коментира Ладжман. Етническата общност в страната трябва да е поне от 25 000 души, за да има право на 1 час ефир в SBS. Българското радиопредаване на SBS е в петък от 19 до 20 часа. Подписката може да бъде подкрепена ТУК.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Български хирург е първият носител на наградата за трансплантации на Илинойския университет

Проф. д-р Иво Цветанов записа името си в историята на Илинойския университет като първият носител на наградата за трансплантации "Енрико Бенедети". Новината съобщи генералният ни консул в Чикаго Светослав Станков. Наградата на проф. Цветанов е..

публикувано на 16.11.24 в 23:09

Красива българска елха отново грее в чикагския Музей на индустрията

На централно място в Музея на индустрията в Чикаго е поставено коледно дърво с българска украса. За пета поредна година сънародници от Ветровития град изработиха пищната украса на българската елха с над 30 хиляди цветни лампички и стотици орнаменти...

публикувано на 16.11.24 в 10:25
Литературно четене на гроба на Мина в Париж

"Неразказана" история за Мина Тодорова вдъхновява възпитаниците на училище „Кирил и Методий“ в Париж

33 български неделни училища и 8 български лектората в чуждестранни университети изготвиха материали, които разказват за неизвестни факти от живота и творчеството на знакови български личности и събития в България и чужбина. Всички те са част от..

публикувано на 16.11.24 в 10:03