Навършват се 44 години от полета на първия българин в Космоса. На 10 април 1979 година в 20 ч. 34 мин. на борда на ракетата "Союз 33" руснакът Николай Рукавишников и българинът Георги Иванов излитат в околоземна орбита. България става шестата нация в света, която изпраща свой представител в Космоса.
Поради техническа неизправност корабът не успява да се скачи с орбиталната станция "Салют-6". Сближаването протича със скорост, по-висока от предвидената. По време на корекция на траекторията прогаря горивната камера на основния двигател. Скачването се оказва невъзможно. Космическият апарат е приземен от двамата космонавти аварийно. Те прекарват в космоса 1 денонощие, 23 часа и 1 минута. Слуховете, че Рукавишников е припаднал по време на полета не са истина, разказва самият Иванов.Вписването на втора православна Църква поставя началото на нов разкол . В позиция на „БСП-Обединена левица" се посочва, че решението на Върховния касационен съд за вписването на втора православна Църква е тежък удар по православното..
В най-новата си дигитална рубрика "Сградите разказват" Регионалният исторически музей – София представя историите на емблематични сгради в центъра на София, както и на хората, живели някога в тях. Инициативата с видео материали е част от проекта..
Върховният касационен съд (ВКС) реши окончателно Българската православна старостилна църква да бъде вписана в регистъра на вероизповеданията към Софийския градски съд. Опитите за регистрация започват преди 15г., но намеренията за всяване на разделение..
Със закриването на “Балкантон“ през 1994 г. спря и изработването на грамофонни плочи в България. Това обаче ще се промени и през 2025 г. ще бъде открита..
Върховният касационен съд (ВКС) реши окончателно Българската православна старостилна църква да бъде вписана в регистъра на вероизповеданията към Софийския..
В последния петък на 2024-а година "България днес" фокусира вниманието към Балканите..