Министърът на отбраната на Украйна Олексий Резников покани чуждестранни пилоти на изтребители F-16, да се присъединят към украинската армия, съобщи УНИАН. На съвместна пресконференция с датския си колега Троелс Лунд Поулсен в Одеса той предложи чуждестранни специалисти, които имат желание, съответните разрешителни и знаят как да обслужват самоходна артилерия и танкове, прехвърлени от съюзниците, да дойдат да работят в Украйна. До началото на лятото Дания ще достави около 100 танка „Леопард 1“ на Украйна, обеща гостът.
Няма да има великденско примирие в Украйна. Продължават и изтощителните боеве в Донецка област, като елитните руски десантни сили се опитват до Великден да превземат напълно Бахмут и Авдеевка. Провеждат се атаки и в районите на Маринка и Лиман.
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..
На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..
В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..