ГЕРБ ще използва първия мандат за съставяне на правителство и днес в Народното събрание ще представи своя кандидат-премиер пред всички лидери на политическите сили. Лидерът на партията Бойко Борисов изтъкна, че евентуални избори през август, без бюджет, е катастрофа и изрази категоричното решение на ГЕРБ да направи правителство. Борисов подчерта, че българите очакват да се сложи ред в хаоса, за да заработят еврофондовете, планът за възстановяване, правосъдната реформа, както и да се задействат процедурите за Шенген. По думите на Борисов, кандидатът ще бъде човек, който може да изведе икономиката, индустрията и модернизацията в необходимата посока.
В същото време, лидерът на ГЕРБ подчерта, че в сегашната ситуация да се говори за пълен мандат на правителство, е неразумно и затова то трябва да е с кратък хоризонт. Според Борисов, никой отговорен политик не може да остави следващите дни, месеци, хаосът в държавата да продължи, а парламентът да работи месец и нещо без да произведе нищо, затова няма вариант мандатът да бъде върнат неизпълнен.
Българската образователна система и Законът за предучилищното и училищното образование нямат т.нар. езикова интеграция, призна министърът на образованието Красимир Вълчев пред ресорната парламентарна комисия. По думите му, това означава ако едно..
В петък , 21 март, минималните температури ще бъдат от минус 5 ди 0°. В София ще е около минус 3°. В сутрешните часове по поречията и около водните басейни ще има намалена видимост. През деня ще е слънчево и почти тихо. Максималните температури..
74% от българските младежи обмислят повече или по-малко идеята за емиграция в чужбина – сочи изследване на младежта в Югоизточна Европа, проведено от Фондация "Фридрих Еберт". Анкетирани са 9000 души между 14 и 29 години. Последните години..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са..
Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The..