Страната ни има своето място на филмовия пазар, съпътстващ 76-ото издание на филмовия фестивал в Кан. Българският представителен щанд (павилион 131) е споделен с Кипър и още шест балкански държави - Босна и Херцеговина, Хърватия, Словения, Сърбия, Черна гора и Северна Македония.
В рамките на започващия днес фестивал Националният филмов център ще организира две събития – на 20 май Happy Hour заедно с Кипър, и на следващия ден There Is No Place Like Now съвместно с Израел на тема копродукции и общи проекти. Българският продуцент Ваня Райнова пък е селектирана в рамките на инициативата на European Film Promotion, която представя обещаващи европейски продуценти, свързвайки ги с потенциални творчески партньори.
В продължение на четири дни, между 28 и 31 октомври, жителите и гостите на крайдунавския град Русе ще имат възможността да се насладят на бразилско кино, литература, музика с вход свободен! Събитието се провежда в прекрасната сграда на..
Италианско-френско-испанската 138-минутна биографична драма „Лимонов“ спечели голямата награда за майсторска литературна адаптация в международния конкурс за пълнометражен игрален филм на „Синелибри“. Фаворитът бе обявен от председателя на журито..
На 27 октомври се навършват 165 години от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан, който е първият теоретик на българския книжовен език, фонетика и граматика. Той е роден е роден през 1859 г. в с. Кубей, Бесарабия. Неговият баща Стоян..
"Десет велики българолюбци" е оазис и място за вдъхновение. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова описа новата книга на журналиста Милена Димитрова,..