Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

София е домакин на Годишна конференция на началниците на отбраната от Балканите

Снимка: БТА

Годишна конференция на началниците на отбраната от балканските страни ще се проведе днес в София. Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще посрещне своите колеги от държавите-членки на инициативата Албания, Босна и Херцеговина, Гърция, Република Северна Македония, Румъния, Сърбия, Турция и Черна гора, както и от страните-наблюдатели Словения и Хърватия. Очаква се също така да се включат също президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев, председателят на Военния комитет на ЕС генерал Робърт Бригер и др.

Инициативата на началниците на отбраната на балканските страни е основана преди 17 години и към настоящия момент е един от най-значимите примери за регионално военно сътрудничество.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Почти ¾ от младежите мислят за емиграция от България

74% от българските младежи обмислят повече или по-малко идеята за емиграция в чужбина – сочи изследване на младежта в Югоизточна Европа, проведено от Фондация "Фридрих Еберт". Анкетирани са 9000 души между 14 и 29 години. Последните години..

публикувано на 20.03.25 в 14:50

Излезе брой 3 за 2025 г. на българския вестник във Великобритания "БГ БЕН"

Излезе нов брой на вестник “БГ БЕН“ във Великобритания, съобщава страницата на медията във Фейсбук.  "БГ Бен" – изданието на българите на Острова празнува 20 години Сред акцентите на брой 3 за 2025 г. са: Новите правомощия на полицията за..

публикувано на 20.03.25 в 12:34

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 43

В брой 43 на предаването слушайте : Как наследниците на първите наши емигранти в Аржентина съхраняват интереса към страната ни – разговор авторката на филма "И стигнаха до края на света" Поля Станчева и ръководителят на Изпълнителната..

публикувано на 20.03.25 в 12:00