Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слъчево време с по-високи температури

Снимка: БГНЕС

В събота ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд, в отделни райони придружен от гръмотевици. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София около 21°. 

Над Черноморието ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността и на отделни места, главно по южното крайбрежие ще превали. Максимални температури ще бъдат 18°-22°, а на морската вода – 15°-16°.

Над планините ще преобладава слънчево време, около и след обяд с купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Максимална температура на височина 1200 м - около 14°, на 2000 м - около 7°. 

В неделя и в понеделник повече слънчеви часове ще има преди обяд. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Краткотрайни валежи ще има на места, главно в Южна България и в планините, в неделя и в северозападните райони. 

На Балканите ще преобладава слънчево време, но в следобедните часове ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. В Букурещ ще бъде 25 градуса, в Атина – 24, в Белград – 21, в Истанбул – 20. 

На Пиренейския полуостров и в Западното Средиземноморие облачността ще се увеличи и по-късно през деня на места ще превали. На Апенинския полуостров, в Централното Средиземноморие и Югоизточна Франция ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна облачност. Над повечето райони от Западна и Централна Европа облачността ще е по-често значителна, но само на отделни места ще има краткотрайни валежи. Във Виена ще бъде 24 градуса, в Рим – 23, в Мюнхен – 22, в Мадрид и Париж – 20, в Стокхолм и Санкт Петербург – 19, в Москва – 17. 

Слънчево ще бъде в Чикаго и в Кейптаун, където температурите ще достигнат съответно 20 и 17 градуса. В Ню Йорк термометърът ще показва 21 градуса, а в Мелбърн – 20, като и в двата града ще превали.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Влак на българска жп компания катастрофира в Румъния, има жертва

Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал  началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин.  По информация на румънската..

публикувано на 19.02.25 в 16:03

Изкуственият интелект създава нова реалност за работодатели и работници

В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..

публикувано на 19.02.25 в 13:50

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39