Посланикът на България в САЩ Георги Панайотов присъства на молитвена служба в синагогата „Агудас Ахим" във Вашингтон, посветена на 80-годишнината от спасяването на българските евреи. Посланикът беше представен от равин Стивън Рийн, който изтъкна, че по време на мрачните времена на Холокоста България има смелостта да вземе правилното решение, благодарение на което са спасени близо 50 000 човешки живота.
Посланик Панайотов открои ролята на България за спасяването на българските евреи и подчерта, че немалко хора в окупираната от нацистите Европа са рискували живота си, за да спасят евреи. Но много редки са случаите, когато цялото общество в дадена държава е оказало отпор на депортацията и именно такъв е случаят с България, заяви той.
Георги Панайотов покани гостите да разгледат изложбата на Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ „Евреите по българските земи“, която бе изложена във фоайето на синагогата и ще остане там до края на месец май.
Снимки: Facebook/EmbassyBGinUSA
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..