Шествие за парламентарна република в ЕС и НАТО организира за тази вечер през социалните медии гражданската инициатива "Правосъдие за всеки". Началото на събитието е обявено за 18:30 ч. пред сградата на Президентството в центъра на София, след което участниците ще продължат с шествие до Народното събрание.
Организаторите възразяват срещу начина, по който президентът Румен Радев връчи втория мандат на коалицията ПП-ДБ, намеквайки, че е по-добре да го върне неизпълнен, тъй като вече е "дискредитиран".
"Нека не забравяме, че България е парламентарна, а не президентска република! България отдавна избра своя път на развитие - той е като член на ЕС и в колективната система за сигурност на НАТО. Но нека не забравяме, че той не е гарантиран, ако в критични моменти не го отстояваме и защитаваме", посочват от инициативата.
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен..