Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С благотворително събрани пари от България ще се построи училище в Хатай

Разрушенията след земетресението в Хатай
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Децата от Хатай – един от най-тежко пострадалите градове от разрушителното земетресение в Турция, ще имат ново училище още през август тази година. Това стана възможно след мащабна благотворителна кампания и концерт "Децата на България помагат на децата на Турция". Новината обяви по време на българо-турския бизнес форум в Банско Селиха Емин, съпредседател на дамския клуб в организацията. 

"Със средствата, които успяхме да съберем, ще изградим училище с 8 класни стаи в гр. Хатай. Имаме и партньори в Турция в лицето на Сдружението на жените-висшисти. Те също се включват и ще направят общежитие и детска градина. Нашето мото като майки е нито едно дете по света да не остава без образование, нито едно дете да не остава без подслон и родители", каза Селиха Емин.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ледено утро и зимно слънце във вторник

Във вторник сутринта, 11 февруари,  в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..

публикувано на 10.02.25 в 18:36

България се представя на най-големия хранителен панаир в Португалия

България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..

публикувано на 10.02.25 в 17:55

Полски журналисти обиколиха България, ще я рекламират като туристическа дестинация

Министерството на туризма организира рекламно-опознавателен тур за полски журналисти от специализирани медии в сферата на туризма. От 2 до 9 февруари журналистите посетиха най-популярните ни зимни курорти – Банско, Боровец и Пампорово, за да се..

публикувано на 10.02.25 в 16:54