От 16 до 18 юни в Чирпан ще се проведе Международен фестивал на лавандулата, под патронажа на Министерството на туризма. Специално за събитието, в Чирпан идва най-голямата пътуваща инициатива в България „Лятно театро", спечелила приза за сценични изкуства с кауза на наградите „АртАкция". Сред инициативите, посветени на лавандулата е ритуално зажънване, което ще се състои в следобедните часове на първия ден в ландуловото поле „Трендафилов". Програмата ще продължи с дефиле на фолклорни състави, читалищни групи и детски състави, които съхраняват традициите на Чирпан. Официалното откриване е вечерта, в 19:30 на площад „Съединение“ с концерт на Държавна опера – Стара Загора, по музика на Куин.
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..
С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в София . Почит ще отдадат и държавният глава..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..