Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подаден е жълт код за валежи в 4 югозападни области, на изток ще е слънчево

Снимка: БГНЕС

В сряда ще е слънчево. Над Западна България след обяд ще се заоблачи и там се очакват значителни валежи, гръмотевици, градушки със захлаждане. Минималните температури ще са от 17 до 21°, в София – 17°. Максималните температури ще са от 27° до 36°, в столицата – 27°.

Над Черноморието сутринта ще е мъгливо, но през деня слънчево. Максималните температури на въздуха ще са 25-29°. Температурата на морската вода ще е 24-26°, край нос Шабла по-ниска – около 16°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В планините ще е слънчево, след обяд над западните масиви ще има кратки бури и валежи. Температурата на 1200 м. ще е до 22°, на 2000 м. до 15°.

В четвъртък над Западна България времето остава неустойчиво. На изток ще е слънчево и горещо до 36°.

В Европа над по-голямата част от Пиренейския и Апенинския полуостров, Франция и в Средиземноморието ще е слънчево. Значителни валежи ще има в Бенелюкс, Северозападна Германия и в Дания. Ще вали над Финландия, Алпите, Силезия, Унгария и Западна Украйна. Над Западните Балкани и по Адриатика след обяд ще вали. В Лондон и Париж ще е 21 и 24°. В Берлин и Москва се очакват 21 и 26°. В Рим и в Истанбул ще е 31 и 30°. В Белград ще е 28°. Мадрид, Атина и Букурещ ще са най-топлите европейски столици с 35°.

Във Ванкувър, Монреал и Чикаго ще е 29°, в Ню Йорк - 31°. В Лос Анжелис се очакват 25°, в Маями и в Мексико сити ще e 32 и 25°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 22и 23°. В Дубай ще е 39°, в Йерусалим 33°. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 16 април 2025 г.

В "България днес" на 16 април слушайте: 02:18 Актуално от България и сънародниците по света 07:43 Прогноза за времето 13:35 Един век след най-бруталния терористичен акт в българската история –..

публикувано на 16.04.25 в 19:00
Слънчевият часовник, Варна

В четвъртък – затопляне, след това – заоблачаване и дъжд

В четвъртък , 17 април, ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е от..

публикувано на 16.04.25 в 18:25

Насилието над животни ще се наказва по-строго

Министерският съвет прие и внася за обсъждане в парламента промени в Наказателния кодекс, с които се завишават санкциите за изтезания на животни и се добавят нови, по-тежки наказания, когато стореното е заснето с цел разпространение. Когато..

публикувано на 16.04.25 в 17:55