Неделните български училища в чужбина вече имат още една възможност да улеснят и подобрят обучението на децата от 1-ви до 7-и клас. Екип на Великотърновския университет в партньорство със Съюза на българите в Кипър и с Гръцко-българското сдружение за култура „Паисий Хилендарски“ създадоха електронната образователна платформа „Дигитална раница – моята България“. Помагалото е безплатна електронна учебна платформа, която надгражда хартиените учебници, по които се преподава. Създадена е по програмата „Еразъм +“ с финансиране от 94 400 евро, каза за БНР проф. Димитър Симеонов.
Съдействие за въвеждането на платформата оказват Министерството на образованието и Агенцията за българите в чужбина. Платформата е отворена за развитие и това ще се направи в посока за децата от предучилищната възраст и за ученици от 8-и до 12-и клас. Нейното развитие ще бъде обсъдено и с представителите на неделните български училища в чужбина. 66 техни преподаватели от 13 държави се събират на 19 юли на годишна среща във Великотърновския университет.
2025-а година е специална за сдружението "Подкрепа на азербайджанско-българското приятелство", тъй като през май то ще отпразнува 20 години от началото на своята дейност. "От 2005 година, когато създадохме сдружението, ние идваме в България с..
Негово Високопреосвещенство Западно- и Средноевропейски митрополит Антоний и генералният директор на БНР Милен Митев подписаха меморандум за сътрудничество в седалището на епархията на БПЦ-БП за Западна и Средна Европа в германската столица Берлин...
Методическа помощ, подготовка на учители, срещи и образователни програми по български език и култура за учениците – това са само част от пътищата, по които академичната общност на Великотърновския университет "Св. Св. Кирил и Методий" достига до..
Българи и сърби от Цариброд и Пирот излязоха в подкрепа на протестиращите студенти в Сърбия, предаде БТА. "Желаем исканията на студентите да бъдат..