Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Камелия Тодорова представя "Вечната музика" на Sofia Summer Fest

Снимка: Facebook /Camellia Todorova

Камелия Тодорова участва в Sofia Summer Fest с лятно издание на проекта "Вечната музика". Концертът е тази вечер в Южен парк II, в София. Програмата включва любими на няколко поколения джаз стандарти, поп, рок, ритъм енд блус и соул хитове.

Проектът "Вечната музика" представлява пътуване в световната музикална история. Отличава се с нови интерпретации, съвременен поглед и приемственост на българската музикална сцена. За този проект, неповторимата Камелия Тодорова създава екип от млади талантливи музиканти и изпълнители – трио беквокали и квартет музиканти. Аранжиментите на включените в концерта произведения са създадени специално за този проект от Юлиан Янев. Той е доказан на българската музикална сцена пианист и е ръководител на музикалния квартет. В него се включват и Щерион Пилидов – китара, Радослав Славчев – бас, Георги Марков-младши – ударни.


Един от златните хитове на Камелия Тодорова е "Прошепнати мечти" по музика и аранжимент на Александър Бръзицов, текст – Матей Стоянов. "Прошепнати мечти" е от третия студиен албум на певицата "Настроение", издаден през 1994 г. Албумът включва всички песни, записани с Биг бенда на БНР с диригент Вили Казасян преди заминаването на певицата за чужбина през 1983 г. 

Редактор: Диляна Трачева



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Група Strykers

"Светът е нашата песен!" – мелодичен хард рок ни напомня да сме отговорни към природата

Музикантите от група Strykers винаги са се водили от идеята за създаване на авторско творчество в сферата на мелодичния хард рок. Най-новият им запис с участието на Гергана Стоянова и Леон Даниел е посветен на Земята и децата. Заглавието е..

публикувано на 20.03.25 в 10:15
Диляна Христова и Шарл Ерих Хофман

Концерти във Франция набират средства за възраждането на значими обекти в Самоков

Павилион близо до двореца Версай, служел като лятна резиденция на трима френски крале - Анри IV, Луи XIV и Шарл X, а днес частна собственост на семейството на френски филантроп, се превръща в сцена за няколко вдъхновяващи концерта с участието на..

публикувано на 19.03.25 в 12:10

Софийската филхармония за трети път ще свири в Златната зала на Музикферайн - Виена

На 17 март Националният филхармоничен оркестър и неговият главен диригент отново гостуват в легендарната Златна зала на Виенското музикално сдружение - Wiener Musikverein. Под палката на Найден Тодоров ще звучи Концерт за тромбон и оркестър от Нино..

публикувано на 15.03.25 в 06:15