Юбилейното десето издание на международния фестивал „Дни на куклите“ се открива днес в Морската градина в Бургас. Зрителите ще могат да се насладят на постановките “Магьосникът от Оз” и “Златната гъска” на държавния куклен театър в града, който заедно с Община Бургас е организатор на форума.
Деветнайсет спектакъла, три от които на театрални колективи от Нидерландия, Румъния и Казахстан, са включени в тазгодишната програма. Освен трите спектакъла дневно, организаторите ще предложат и съпътстващи събития – представяне на “Музей на приказката”, уъркшоп за работа с кукли марионетки за професионалисти, танци и игри с публиката между представленията.
Във фестивала, който ще продължи до 5 август, ще гостуват куклените театри на Пловдив, Варна, Русе и Видин, Младежкият театър “Николай Бинев”, театралната формация “Сенджу” и театър “Мале – мале” от София.Актьорът Явор Милушев получава наградата "Икар" за изключителен принос към българския театър. Това съобщиха от Съюза на артистите в България. Той е познат с множеството си роли на театрална сцена - в постановките "Медея", "Хъшове", "Много шуц ма нищо",..
Абстрактно, безпредметно, геометрично – това е цяла една смислово-градивна концепция, върху която стъпва изкуството на XXвек . Водещата и свързваща идея при него е свободата на автора, но и на неговата публика. Визуално, чрез геометричното изкуство..
VFU (Visionary Font Ultra) – това е наименованието на шрифт, с който третокурсникът от Варненския свободен университет, Володимир Федотов се представя на Международното триенале на типография в Полша. "За създаването на един шрифт е нужно..