Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Два стенописа в столицата ще насочват вниманието върху опасните промени в климата

Графити
Снимка: visionary.foundation

Художници от шест държави ще изработят два мащабни стенописа в София, за да привлекат вниманието върху климатичните промени, електронните отпадъци и сериозните социално-икономически ефекти от тях, съобщиха от фондация “Визионери“. Артистите пристигат от Австрия, Англия, Бразилия, Испания и Колумбия и към тях ще се присъединят български творци. 

Стенописът “Взаимовръзки” ще бъде изрисуван върху стена на 126 ОУ „Петко Ю. Тодоров“ с изглед към бул. “България” и работата ще започне на 14 август. “Основен акцент в картината на художниците от Австрия Video.Sckre са взаимовръзките в природата и тази между човек и природа, представени в изображението като дънна платка”, обясниха организаторите. 

Два дни по-късно в подлеза на булевардите “България“ и “Т. Каблешков“ ще започне работата и по втория стенопис със заглавие “Сезони”. Той ще бъде огрян от цветовете на четирите годишни времена, за да привлече вниманието на хората в столицата върху все по-осезаемия проблем с климата. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отдаваме почит на патриарха на българската литература Иван Вазов

Националният литературен музей отбелязва 174 години от рождението на Иван Вазов. Честването преминава и под знака на кръглата годишнина от първото самостоятелно българско издание на романа "Под игото“, публикуван през 1894 г. от издателство "Т. Ф...

публикувано на 09.07.24 в 09:15

"Земята на розите" – филм за надеждата, че можем да сме по-добри и приемащи хората с увреждания

Данни от преброяването на населението у нас, проведено през 2021 година, сочат, че в страната живеят 654 547 лица, които имат призната трайно намалена работоспособност или степен на увреждане. От тях 22 248 са деца, а 632 299 са лицата на възраст 16 и..

публикувано на 09.07.24 в 07:05
Служебният министър Найден Тодоров

Работещите в културата не създават вкуса на обществото, каза министър Тодоров

"По един уникален начин е намерено, как всеки сектор в културата да се финансира погрешно. Хората на изкуството в момента работят точно като фабрики и вместо да създават вкуса на обществото, те са принудени да се водят по този вкус, за да спечелят повече..

публикувано на 08.07.24 в 09:04