Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бизнесменът Васил Божков се върна в София, задържаха го

Снимка: БГНЕС

Бизнесменът Васил Божков кацна на Летище София в 15.01 ч. с полет от Дубай. След пристигането си хазартният бос и бивш собственик на ПФК „Левски“ беше задържан за 72 часа, съобщиха от прокуратурата. Предстои предявяването на обвинения, както и призоваването му като свидетел по друго досъдебно производство в Софийската градска прокуратура.Срещу Божков, който избяга в Дубай през януари 2020 г., има обвинения за незаконно съхранение на антики, ръководство на организирана престъпна група, изнудване, опит за подкуп на длъжностно лице, търговия с влияние, пране на пари, укриване на данъци и др.
През май бизнесменът, който пребиваваше в Дубай, написа във Фейсбук, че е готов да се върне в България като защитен свидетел.
През пролетта на 2022 г. хазартният бос обяви, че е дал показания, в които уличава в корупция и изнудване бившия премиер Бойко Борисов. Малко по-късно Борисов беше арестуван, а 24 часа след това освободен без повдигнати обвинения.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Доц. Наум Кайчев

Работата на българо-македонската комисия по историческите въпроси е блокирана

Последните дискусии в Съвместната историческа комисия между България и Северна Македония бяха напълно безплодни поради позицията на колегите от Скопие. По същество нямаше продуктивна атмосфера. Македонските колегиотказаха обсъждане на съвместни..

публикувано на 12.04.25 в 09:38

Агенция “Фич“ запази непроменен кредитния рейтинг на България

Международната рейтингова агенция "Фич" (Fitch) потвърждава дългосрочния кредитен рейтинг на България на ниво "BBB" с положителна перспектива, предава БТА. Рейтингът на България е подкрепен от силния външен баланс и баланс на публичните финанси..

публикувано на 12.04.25 в 09:20

Бургас е домакин на световен конкурс за вина от сорта Совиньон

Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един от най-престижните независими винени конкурси в света. За медали се състезават над 1000 вина от..

публикувано на 12.04.25 в 08:35