Повече от 10 години група "Остава" празнува рождения си ден в края на лятото с концерт в клуб "Маймунарника" в София. Тази година превърналото се в традиция събитие е на 30 август и ще включва както техни хитове, любими на няколко поколения, така и песни от последния им албум "Кислород". Преди "Остава" на сцената ще видим и чуем Hug or Handshake – една от най-обещаващите млади алтернативни групи – с песни от дебютния ѝ албум.
Ето какво си спомня Георги Георгиев – китарист и основен автор на музиката на Остава – за първия концерт на групата в "Маймунарника":
"Беше на 20-годишнината ни и решихме да направим за първи път там концерт, беше страшно вълнуващо. Имахме много тежък момент помежду си и въобще като банда. Моят спомен е такъв: отивайки за концерта, видях една изключително дълга опашка. Хората чакаха за билети, беше невероятно и това обърна всичко. И тогава вече решихме да правим и "Океан", и така нататък. Много хубави емоции са свързани с този концерт, надявам се и на хората – знам, че има доста хора, които харесват "Остава" и чакат концерта в края на лятото на открита сцена в София в парка – мисля, че става много хубаво."
За 32 две години момчетата от "Остава" доказаха името си, като трайно останаха и завоюваха своето място в съвременната българска музика. Отначало силно повлияни от бритпопа в края на ХХ век, те развиха свой отличителен стил, който им донесе редица награди и най-вече любовта на широк кръг почитатели. Ако сте сред тях, вероятно вече сте готови да пеете с музикантите тази вечер в "Маймунарника" някои от най-емблематичните им песни, както и най-новите от албума "Кислород", с който "Остава" ни зарадваха миналата година. От групата издадоха, че следващият им сингъл от този албум ще бъде "Сателит".
Излезе първата „Книга на песните на ЕС“ (The EU Songbook), която съдържа по 6 песни от всяка от 27-те страни членки на ЕС и химна на общността "Ода на радостта", предава БТА. Песенният сборник е датски проект с нестопанска цел и няма финансови връзки..
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
"Или се раждаш артист, или изобщо не ставаш такъв” - ехото от истинността на тези думи на родената на 2 декември в Ню Йорк прима на световната опера..