Слушайте!

Чехът Михаил Шуран спечели колоездачната Обиколка на България

Чехът Михал Шуран е шампионът в 70-ото издание на Колоездачната обиколка на България.

В последния, пети, етап - 128,4 километра от Сливен до Шумен, той финишира в средата на основната група, което му бе напълно достатъчно за крайния успех.

Победител в етапа стана Микеле Гацоли от отбора на Астана-Казахстан. Той се нареди втори в генералното класиране.

От българите на най-предно място в класирането е Мартин Папанов, който е седми. Шампион при състезателите до 23 години е швейцарецът Лука Йени.

В юбилейната Обиколка на България, дълга около 705 състезателни километра, се включиха състезатели от 28 държави.