Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Нови факти за произхода на българите излизат в книга

Снимка: БТА

Книга, посветена на произхода на българите, разкрива нови факти от древната ни история. Неин автор е историкът Тодор Чобанов, който подробно разглежда въпросите откъде се появяват българите, какви са корените ни и какво е общото между древните и днешните българи. доц. Тодор Чобанов, е написал над 30 научни труда в областта на археологията и културното наследство. В новата си книга „Произходът на прабългарите. Дебатът през XXI век“, авторът проследява историята ни от дълбока древност до наши дни, като отсява фактите от заблудите и идеологическите внушения. В книгата са представени фундаменталните проучвания на специалисти като Рашо Рашев и Станчо Ваклинов, в достъпен за масовия читател вид. 

Рецензенти, редактори и консултанти на изданието са съвременни изследователи, сред които акад. Драга Тончева, проф. д.и.н. Станислав Станилов, д-р Евгения Коматарова-Балинова, д-р Десислава Нешева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

100 години от освещаването на патриаршеския храм "Свети Александър Невски"

Храм-паметникът "Свети Александър Невски" чества 100 години от освещаването си. В патриаршеската катедрала "Свети Александър Невски" се отслужва Света Литургия, оглавена от водача на Българската православна църква патриарх Даниил. В..

публикувано на 23.11.24 в 10:36
Екатерина Титова

Св. Йоан Рилски и Св. Йоан Кронщадски – двама чудотворци "Чрез силата Христова"

На празника Въведение Богородично на 21 ноември по григорианския календар и Архангеловден по юлианския иконописецът Екатерина Титова представи новите си творби в експозицията "Чрез силата Христова". На самото ѝ откриване в Руския..

публикувано на 22.11.24 в 11:40

Християнското семейство укрепва връзката с Бога

Въведение Богородично е един от най-древните и почитани празници в Православния свят, въведен в Константинопол около VIII век, по времето на патриарх Тарасий. Едва шест века по-късно, празникът започва да се отбелязва и в Западна Европа при папа..

публикувано на 21.11.24 в 05:30