Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В ЕП гласуват окончателно кандидатурата на Илиана Иванова за еврокомисар

Илиана Иванова
Снимка: БГНЕС

Очаква се днес в Европейския парламент да бъде гласувана кандидатурата на Илиана Иванова за следващ еврокомисар на България. Кандидатурата вече беше гласувана в две комисии и Председателският съвет на Европарламента взе решение за закриване на процедурата по изслушването на кандидатката ни. Пред журналисти председателите на парламентарните комисии оцениха изслушването като "отлично". 

Предвижда се Иванова да бъде назначена за еврокомисар по иновациите, научните изследвания, културата, образованието и младежта до края на мандата на тази ЕК през 2024 г.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

От Китай през Прибалтика до Източните Родопи - българинът инвестира в нови изживявания

Българите пътуват все по-активно и отделят повече средства за пътешествия – както до близки, така и до далечни дестинации. През изминалата година са реализирали около 9 млн. задгранични пътувания, като най-популярни са съседните Турция, Гърция,..

публикувано на 12.03.25 в 10:20

ЦИК получи резултата от повторното преброяване в 2204 избирателни сеикции

Последният срок, който Централната избирателна комисия бе дала на "Информационно обслужване", за да получи окончателно преизчислените данни от последните парламентарни избори, е спазен. Сутринта до 9,00 часа те са изпратени в ЦИК. Експертите на..

публикувано на 12.03.25 в 10:06

България днес - 11 март 2025 г.

В " България днес" на 11 март 2025 година говорим за рака на гърдата, за превенцията и отговорно отношение към собственото ни тяло. Специално за Радио България интервю с Вячеслав Лупов, кмет на град Тараклия. Гостуваме на българската..

публикувано на 11.03.25 в 19:00