След усилия дни наред спасители извадиха американския спелеолог Марк Дики, оказал се в капан на дълбочина повече от 1000 м под земята в пещерата Морджа в Турция. Ученият се оказа в критична ситуация, след като на 2 септември получи кръвоизлив в стомаха. В сложната и мащабна операция участваха 150 спасители от седем държави, 19 от които - българи, предаде БНТ.
Българският екип от Сдружение "Пещерно спасяване" е вторият, който се отзова на спасителната акция. Именно българи свалят банки с кръв за пострадалия. Български лекар и парамедик придружават Марк Дики, докато го изнасят с носилка от пещерата, разказа Анри Хаздай от сдружението.
Служебният премиер Димитър Главчев увери, че не се предвижда увеличение на осигурителната вноска. Главчев присъства на представяне на нов изкуствен интелект от последно поколение, работещ на български език, създаден от Института за..
Годишно поне 20-30 души от строителството губят живота си, посочи пред БНР вицепрезидентът на КНСБ Огнян Атанасов. Той коментира тежкия инцидент в София, при който загина един работник, а други пострадаха, заради незаконен ремонт в сглобяемо..
По време на заседанието на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство в Брюксел служебният министър на земеделието и храните д-р Георги Тахов е поискал защитни мерки срещу вноса в България на пчелен мед с украински произход. Румъния е подкрепила..
От следващата учебна година профилираната гимназия с интензивно изучаване на румънски език "Михай Еминеску" може да бъде преместена в сграда в центъра на..
В Деня на християнското семейство, в брой 27 на предаването, слушайте: Какви неразказани френско-български истории разказва българското..
Френско-българска търговска и индустриална камара днес организира посрещане на новото божоле в София. По стара френска традиция всяка година в третия..