Парламентът прие да отпадне забраната за внос на зърно от Украйна след 15 септември. Решението беше взето със 124 гласа „за“ на депутати от мнозинството и партия ДПС. 69 бяха „против“ и 8 „въздържал се“. Срещу отпадането бяха от БСП, „Възраждане“ и „Има такъв народ“, като обвиниха вносителите, че се прикриват зад решенията на парламента.
Искрен Митев от „Продължаваме промяната“ заяви, че забраната за внос не работи. “Украинското зърно е из цяла Европа, въпросът е да се осигури транзитен коридор”, каза депутатът. Земеделският министър Кирил Вътев обясни, че макроикономическите показатели сочат, че няма притеснение България да се откаже от забраната на украинско зърно, защото има възможност за подкрепа на българските земеделци и ще се завиши контролът за хербициди, пестициди и тежки метали за вноса от Украйна. Зърнопроизводителите обявиха, че ще организират протести срещу решението.
Интерактивен продукт GoTroyan за популяризиране и насърчаване на туризма е разработила Община Троян. Продуктът е финансиран по Програмата за развитие на селските райони и чрез Местната инициативна група - Троян, Априлци и Угърчин. Очаква се..
Румънските власти отстраниха Калин Джорджеску от президентските избори Калин Джорджеску няма да бъде допуснат до участие в президентските избори в Румъния през май. Кандидатурата му бе анулирана от Централното избирателно бюро. След..
В "България днес" на 13 март разговаряме за съдбата на "Слава", единствената запазена българска подводница, понастоящем музей, закотвен на един от ръкавите на Варненското езеро. Припомняме си делото на епископ Франческо Галони, създател..
На 13 и 14 март 2025 г. в София ще се проведе конференцията "Фестивалът и градът", организирана от Българската фестивална асоциация (БФА) с международно..
Румънските власти отстраниха Калин Джорджеску от президентските избори Калин Джорджеску няма да бъде допуснат до участие в президентските..
В брой 42 на предаването слушайте: Кметът на Тараклия Вячеслав Лупов за очакванията си българските власти да сътрудничат по-активно в..