Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът и образователният министър поздравиха учениците, учителите и родителите за първия учебен ден

Снимка: БГНЕС

Премиерът акад. Николай Денков поздрави първокласниците, които на 15 септември прекрачват прага на училището за първи път. Той пожела на децата да се насладят на този ден, откъдето започва изцяло нов път в живота им. "Искам да пожелая на всички ученици честит първи учебен ден! Искам да им пожелая заедно със своите приятели, с помощта на учителите, да преминават заедно, уверено пътеките на новите умения и знания", казва Денков. "Искам да уверя учителите, че обществото ги подкрепя, уважава труда им и институциите ще бъдат с тях във всички трудности", увери той. 

Денков призова родителите да работят заедно с учителите, защото без общи усилия, няма да има положителен резултат. Министърът на образованието проф. Галин Цоков пожела на учениците, които влизат в училище да бъдат горди и щастливи на този истински празник. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Посолство на България в Украйна

Тържествено отбелязване на 3 март и в Киев

Българското посолство в Киев организира тържествено честване по повод националния празник Трети март пред паметника на украинските войници и българските опълченци, загинали за свободата на България в освободителната война от 1877-78 г., съобщиха..

публикувано на 03.03.25 в 07:00

България днес - 3 март 2025 г.

Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници!  Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край Истанбул е подписан мирен договор, който предвижда в границите на българската държава да бъдат включени..

публикувано на 03.03.25 в 07:00

Родопската теснолинейка потегля на Трети март по живописния маршрут Септември – Добринище

Юбилейно десето пътуване с Родопската теснолинейка, посветено на националния празник Трети март, ще се състои днес по живописния железопътен маршрут от Септември до Добринище. " През изминалите девет години празничният влак е превозил на знаковата..

публикувано на 03.03.25 в 06:00