Днешният Ден на София и Светите великомъченици София, Вяра, Надежда и Любов ще започне с тържествен водосвет и официална церемония за издигане на знамето на града пред храма „Света София“ на пл. „Св. Александър Невски“. След това ще бъдат връчени наградите на Столичната община за ярки постижения в областта на културата.
Едно от най-интересните събития ще се състои в Южния парк, където на сцената на “София съмър фест” ще има голям концерт с участието на Любо Киров и групите Innerglow и “Юпитер 7”.
В празничната програма са включени също изложбата “София в цветове и щрихи” с картини на съвременни български художници, галерия на открито, ателие за изработване на кукли за куклен театър, детски интерактивен фестивал.
По примера на Хърватия, последвана от Гърция, Румъния, Словения, Северна Македония, Черна гора и Босна и Херцеговина, и в България четири организации обявиха 13 януари за ден без пазаруване в големите търговски вериги заради високите цени...
Киберсигурността и включването на България в Програмата за безвизови пътувания в САЩ са два приоритета на правителството, свързани пряко с Главната дирекция "Борба с организираната престъпност", заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов..
В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на съвремието ни обединиха ученици от България, Италия и Дания. Надникваме и в работилниците по..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..