Вицепрезидентът Илияна Йотова препоръча да не се преувеличават резултатите от местните избори за съдбата на правителството, тъй като Конституцията повелява разделение на властите.
“Нека да оставим хората да преценят най-добре и да изберат своите представители в местната власт и кметовете. Що се отнася до правителството, техните проблеми са много по-големи, по-неразрешими с днешна дата и ако сега някой смята, че местните избори могат да му послужат като оправдание, си е направил грешно сметката”, заяви тя.
Илияна Йотова каза още, че президентската институция стои зад местната власт и приветства законодателна уредба за по-сериозна децентрализация на общините, за да може голяма част от данъците да остават в тях.
Илияна Йотова участва в откриването на 30-ото издание на Българския фестивал на сливата в Троян.Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..
Жълт код за валежи от сняг и дъжд има за 16 области предимно в Източна и Северна България. Пътищата в страната са обработени и проходими при зимни условия, настилките са мокри, заснежени, на места заледени , съобщиха от Агенция "Пътна..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..