Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На площад „Александър Батенберг“ в София събират капачки за детска линейка

Снимка: Кирил Фалин, БНР

Днес от 9.00 часа на площад „Александър Батенберг“ в центъра на София ще се събират пластмасови капачки, бутилки и алуминиеви кенчета, съобщават активистите от „Капачки за бъдеще“. Така ще бъде даден старт на поредната кампания за закупуване на шеста детска линейка. Благодарение на събрани от гражданите капачки досега от фондацията са купени и дарени за болниците в България 22 кувьоза за недоносени бебета и 5 линейки. През следващите седмици кампанията на „Капачки за бъдеще“ продължава и в други градове. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Красимир Вълчев

Децата, завръщащи се от чужбина се нуждаят от допълнителни часове по български

Българската образователна система и Законът за предучилищното и училищното образование нямат т.нар. езикова интеграция, призна министърът на образованието Красимир Вълчев пред ресорната парламентарна комисия. По думите му, това означава ако едно..

публикувано на 21.03.25 в 13:46

България днес - 20 март 2025 г.

В "България днес" на 20 март ви разказваме за 13-то издание на Глобалната кампания за повишаване на финансова грамотност на ученици у нас в рамките на Световната седмица на парите. Припомняме си художника Маргарит Цанев-Мáрго, отишъл си доброволно от този..

публикувано на 20.03.25 в 19:00

Сутрешните температури остават ниски, в петък ще е пролетно топло

В петък , 21 март, минималните температури ще бъдат от минус 5 ди 0°. В София ще е около минус 3°. В сутрешните часове по поречията и около водните басейни ще има намалена видимост. През деня ще е слънчево и почти тихо. Максималните температури..

публикувано на 20.03.25 в 18:35