В Регионалния етнографския музей на град Пловдив беше открита изложба към XII Международно биенале "Майстори на карикатурата". Експозицията, включваща най-ярките творби на участници в проявата, може да бъде разгледана до края на месец октомври. Темата тази година е "Магията във времето и пространството". Тя е насочена към света на свръхестественото и магическото, съпътстващи човечеството още от древността, съобщават организаторите. Според тях, чрез универсалния език на карикатурата, авторите са успели да разкрият различни противоположни категории като истина и заблуда, смешно и тъжно, традиционно и модерно, сътворявайки истински шедьоври.
За настоящето издание на биеналето бяха изпратени 232 карикатури от 106 автори. Те са представители на 37 държави от пет континента. Според регламента, журито номинира 20 творци. Петима от тях бяха удостоени със званието "Майстор на карикатурата", а останалите получиха диплом. Освен тях, в каталога на Биеналето са включени и други интересни карикатури. Изложбата в Етнографския музей на Пловдив представя творбите, които отговарят на високите изисквания на конкурсното жури, съобщават организаторите.
Вижте още :
Италианско-френско-испанската 138-минутна биографична драма „Лимонов“ спечели голямата награда за майсторска литературна адаптация в международния конкурс за пълнометражен игрален филм на „Синелибри“. Фаворитът бе обявен от председателя на журито..
На 27 октомври се навършват 165 години от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан, който е първият теоретик на българския книжовен език, фонетика и граматика. Той е роден е роден през 1859 г. в с. Кубей, Бесарабия. Неговият баща Стоян..
Седмицата на българското документално кино за изкуство и творци “Док-Арт-Фест” ще се състои в Берлин от 31 октомври до 6 ноември т.г. “Талантът няма националност, но корените му имат значение – от тях той черпи сила и се връща при тях, защото там..