Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Тренд": 27% от българите са готови да емигрират

Снимка: rctrend.bg

27% от българите биха емигрирали в чужбина, а за над половината от тях основната причина би била по-добра възможност за работа в чужбина, показва проучване на изследователски център “Тренд“, извършено в периода 5-11септември и възложено от евродепутата Сергей Станишев. То беше представено в София на форум за демографската ситуация в страната, организиран от делегацията на българските социалисти в Европейския парламент. 

За 76% от анкетираните ниските доходи са основният фактор, поради който младите хора отлагат създаването на деца, а според малко над 50% причината за това е липсата на сигурност.  


Изследването също показва, че близо 60% от българите не спортуват.

Всяка година България губи населението на областен град. Ако тази тенденция продължи, към 2050 г. населението на страната ще бъде под 5 милиона.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Зима край река Струма

Температурите ще се понижават и във вторник

Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата страна. По-значителна облачност ще има над южната половина от страната. Главно в Рило-Родопската..

публикувано на 03.02.25 в 18:15
Изображението е илюстративно.

Започва проверка на центровете за естетична медицина след инциденти с ботокс

Министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди цялостен анализ на нормативната уредба в областта на  естетичната медицина. Паралелно с това започват и извънредни проверки в цялата страна за нерегламентирани медицински услуги в сферата. До..

публикувано на 03.02.25 в 17:58

Мигрантите и каналджиите нямат шанс на българо-турската граница

Започна работа съвместният контингент на служители от България, Австрия, Румъния и Унгария, който ще подсили охраната на границата на България с Турция, която вече е външна за Шенген. Специално за събитието у нас пристигнаха министрите на..

публикувано на 03.02.25 в 17:23