Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Тошев представя в Берлин филм и книга за Наум Шопов

Снимка: БКИ - Берлин

Филм и биографична книга, посветени на актьора Наум Шопов, ще представи журналистът Георги Тошев в Българския културен институт в Берлин на 13 октомври. Лентата „Личен разговор“ е запечатала последните години от живота на българския актьор. Книгата „Личен разговор. Бележки от един живот“ съдържа подбрани биографични фрагменти с негови изповеди, спомени и размисли, съобщи Българският културен институт в Берлин.

„Макар и черно-бяла като полиграфия, книгата показва наситената, богата душевност и разноликата същност на един от най-успешните артисти в историята на българското кино и театър. Участвал е в над 70 театрални постановки, има над 60 роли в българското кино“, отбелязват от Българския културен институт в Берлин.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Премиерата на „Стажантът“ с участието на Мария Бакалова беше през месец май м.г. на кинофестивала в Кан.

Два филма с българско участие са сред претедентите за "Сезар"

Късометражният филм "Човекът, който не можеше повече да мълчи" – копродукция между Хърватия, Франция, България и Словения, и "Стажантът" с участието на актрисата Мария Бакалова са продукциите с българско участие, включени в надпреварата за..

публикувано на 31.01.25 в 11:21

Обявиха имената на резидентите в Къщата за литература и превод в София през 2025 г.

Петима автори и четирима преводачи ще са резиденти на Къщата за литература и превод през 2025 г. Писателите ще работят върху свои проекти, а преводачите ще търсят нови български автори и заглавия за превод, които да предложат на подходящи..

публикувано на 29.01.25 в 09:49
Маргарит Цанев – Марго (1944-1969)

В Берлин откриват изложбата "Полет" на рано отишлия си художник Маргарит Цанев

В Българския културен институт в Берлин (Leipziger Str. 114 – 115, 10117 Berlin) тази вечер от 19.00 ч. се открива изложбата "Полет" на художника Маргарит Цанев – Марго (1944-1969). Рисунките са собственост на семейството на автора, а акварелите..

публикувано на 28.01.25 в 07:35