Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Според БСП таксата над руския газ за Унгария зачертава влизането на България в Шенген

Снимка: Алами/Ройтерс

Идната седмица ГЕРБ ще внесе в парламента проекторешение за отнемане на дерогацията за "Лукойл" в Бургас даваща право на рафинерията да използва руски петрол. Това обяви на предизборна среща в Русе председателят на парламентарната група на ГЕРБ Десислава Атанасова. "Считаме, че трябва да въведем най-либералния режим за съхранение на горива и държавата да назначи свой "особен представител" в рафинерията, добави Атанасова.

Нека лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов да обясни на своите приятели унгарския премиер Виктор Орбан и сръбския президент Александър Вучич защо подписа наложената транзитна такса върху руския газ, като им увеличи цената на прага на зимата, написа лидерът на БСП Корнелия Нинова във Facebook. Според Нинова заради очакваната реакция на Будапеща решението зачертава надеждите ни България за присъединяване към Шенген. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БСП взима решение за избора на нов лидер

Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..

публикувано на 15.02.25 в 10:18

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10