Системата за електронно връчване на фишове и наказателни постановления за нарушения на Закона за движение по пътищата функционира, съобщи по време на представянето й вътрешният министър Калин Стоянов. Той увери, че новият начин ще подобри събираемостта на глобите.
Само за две седмици, откакто системата функционира, са връчени над 5000 документа на гражданите, които имат регистрация в нея, и голяма част от сумите са изплатени.
“До момента в полза на държавата са отнети 78 автомобила, имаме 194 присъди за шофиране след употреба на алкохол и наркотици", каза още министърът.
В хасковското село Подкрепа се радват на първите щъркели за тази година. " В двете гнезда до храма “Свети Пророк Илия” вчера на свечеряване пристигнаха двойка и друга самотна птица, която вероятно очаква партньорката си ", каза кметът Татяна..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни щастие в българския зимен курорт Банско. Ски ваканцията им беше осигурена от благотворителната..
В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме , заяви президентът Румен Радев на тържествената вечеря ифтар в София по повод началото на свещения месец за мюсюлманите Рамазан. В качеството си на..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни..
В неделя ще бъде облачно. С преминаването на студен атмосферен фронт от запад ще завали дъжд, който до обед ще обхване и Източна България. В..