Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Делян Пеевски с писмен въпрос към премиера за дерогацията на руски петрол

Делян Пеевски
Снимка: БТА

Председателят на парламентарната група на ДПС Делян Пеевски ще внесе утре писмен въпрос към министър-председателя Николай Денков относно договореностите, постигнати с “Лукойл”, съобщи пресцентърът на ДПС. Поводът е днешното интервю на премиера за БНР, в което той настоява дерогацията за руския петрол да не се отменя поне до ротацията му с Мария Габриел през март догодина на премиерския пост.

Дерогацията трябваше да гарантира на българските граждани по-ниски цени на горивата с близо 80 ст., но тя донесе единствено милиарди за режима на Путин, финансиране на войната в Украйна и терористични паравоенни групировки като “Вагнер”. Това веднага трябва да спре!”, заявява Делян Пеевски, цитиран от партийния пресцентър.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30
Сърце от лед...

Ниски температури и облаци в горещия празник на любовта и виното

През следващото денонощие, над по-голямата част от страната, облачността ще се задържи значителна с временни разкъсвания. През нощта, в повечето райони ще бъде почти тихо. Сутринта на отделни места ще има намалена видимост. В петък , 14..

публикувано на 13.02.25 в 18:10