Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите дискутират вота на недоверие към кабинета

Снимка: БГНЕС

Народните представители днес ще обсъдят вота на недоверие към правителството, внесен от БСП и подкрепен от “Възраждане” и “Има такъв народ”. Основният мотив за искането на оставката на кабинета е неспособност да осигури националната сигурност и отбраната на страната.

“Част от мотивите е Шенген – нещо, което чака цяла България. Положението там е “не мърдаме, няма прогрес”, заяви при внасянето на вота лидерът на БСП Корнелия Нинова.

ГЕРБ няма да подкрепи вота на недоверие към правителството, който се очаква да бъде гласуван през тази седмица в Народното събрание, каза вчера на брифинг зам.-председателят на партията Томислав Дончев. По думите му, колкото и да е трудно, всички останали опции са по-лоши от тази.

Военният министър Тодор Тагарев определи вота като “несъстоятелен”, добавяйки, че той засяга единствено стари и многократно дискутирани въпроси. Още веднъж ще имаме възможност да обясним и на народните представители, и на цялото общество каква е нашата отбранителна политика, какво сме направили до момента, какво планираме и най-важното – че тя е в интерес на българските граждани”, коментира министърът.

Гласуването на втория вот към кабинета на Николай Денков ще се проведе 24 часа след края на дебатите.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Габровският карнавал ще "разлае кучетата" с богата програма и куп провокации

От 12 до 18 май Габрово отново ще се превърне в сцена на емоции и творчество с традиционния си пъстър и наситен с хумор и шеги карнавал.  Тази година шумната фиеста съвпада със 165-ата годишнина от основаването на града и с официалния му празник на 17..

публикувано на 11.05.25 в 08:05

Български деца творят по темата "Слънчевите руни в българските носии и история"

Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков Вапцаров" да направят изложба с рисунки на български носии и шевици . Учениците, реализирали..

публикувано на 11.05.25 в 00:28

Слънчево преди обяд и дъждовно в следобедните часове

През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно и почти тихо. Преди полунощ над Югозападна България все още ще има купесто-дъждовна облачност и на места ще превалява дъжд. Минималните температури ще са между 5° и 10°, в София..

публикувано на 10.05.25 в 19:15