Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Студенти ще оказват първа помощ в Болница за плюшени мечета

Снимка: Радио Шумен

Болница за плюшени мечета ще “лекува” днес в София, Пловдив и други големи градове, съобщиха от Асоциацията на студентите медици в България. Инициативата е насочена към деца между 3 и 9 години, а целта е чрез игри и забавления те да разберат, че посещенията при лекаря не са страшни и че болестта е нормална част от живота.

Болницата за плюшени мечета е полезна също за студентите, тъй като тя им помага да се запознаят отблизо с детските страхове и отрано да изградят връзката лекар – пациент, основаваща се на взаимно доверие и топлота.

В деня на “прегледите” всяко дете ще трябва да занесе любима плюшена играчка и в ролята на родител да сподели оплакванията на своя малчуган. Студентите пък ще покажат основни манипулации, извършващи се при рутинен преглед.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БСП взима решение за избора на нов лидер

Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..

публикувано на 15.02.25 в 10:18

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10