Студенти от Северна Македония и България обсъдиха ролята на НАТО за справяне с предизвикателствата в динамичната среда на сигурност. Дискусията е организирана от Софийския форум за сигурност и Департамента за публична дипломация на НАТО. Много важно е да имаме разбиране за рисковете и заплахите в бъдеще - както за България и Северна Македония, така и за Балканите и НАТО, каза председателят на Форума Йордан Божилов.
„Втората не по-малко важна задача за нас е да сближим българските и македонските студенти, да покажем, че двете страни трябва да работят много по-активно заедно и да преодоляват противоречията“, посочи Божилов. По думите му, това е важно не само заради общата ни история, но най-вече и заради общото ни бъдеще.
В дискусията македонският посланик Агнеза Руси Поповска подчерта, че често се казва, как македонците и българите са едни от най-близките народи на Балканите. "Вярвам, че можем да бъдем и най-близките страни в региона" - добави тя, цитирана от БТА.
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са наложени ограничения за придвижване по определени пътни артерии на града, спирки на градския..
В Газа днес е загинал български гражданин, работещ в системата на ООН, според постъпила в Министерството на външните работи предварителна информация, съобщиха от министерството на своя сайт. Допълнителна информация ще бъде оповестена на по-късен..
Само за ден над 600 доброволци дариха кръв за пострадалите в Република Северна Македония, които са настанени за лечение в България. Това показват данните за вторник. Всички кръвни центрове отчитат, че вълната от съпричастност не стихва и към..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са..
Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The..