Българите изпращат годината с малко повече оптимизъм и събрана вяра, че могат да променят живота си към по-добро. Този извод, според социолога Боряна Димитрова, се налага от проучването “Равносметката на прага на старата и новата година. Нормализация и повече оптимизъм” на “Алфа Рисърч”.
В личен план българите са удовлетворени от 2023 г., но не смеят да го признаят
“През отминаващата 2023 г. бяха преодолени част от предишните кризи, други само промениха формата си, а трети възникнаха”, коментира социологът пред БНР. Тя даде пример с Covid пандемията, от която обществото ни се е възстановило и се е върнало към нормалния живот. Освен това след тригодишна политическа нестабилност и поредица от предсрочни избори страната ни има редовно управление, макар непрекъснатите скандали около него да задълбочават кризата на доверие към институциите, политическите лидери и партии. Като нововъзникнали кризи Боряна Димитрова посочи продължаващата война в Украйна и новата между Израел и “Хамас”.
В заключение социологът заяви, че оценките за отиващата си година у нас са по-добри от предходната. “България се умори да бъде вечният песимист – както на Европа, така и на света”, добави тя.В деня на българското кино -13 януари, в нашата не-визуална, а словесна приказка ще разкрием за пореден път красотата на българските традиции и обичаи. В „България днес“..
190 години чества през 2025 година Априловската гимназия в красивия старопланински град Габрово. Стъпила на традициите на Габровското взаимно училище – първото светско школо в страната ни, открито на 14 януари (2 януари по стар стил )1835 г., в..
Темата за качеството в предучилищното и училищното образование е ключова за България, но към Закона за предучилищно и училищно образование няма разработен стандарт за качество. Създаването му е задача на Министерството на науката и образованието, която би..
По повод 124 години от пускането на първия трамвай в София на 14 януари 1901г ., Столичният електротранспорт и Общинското предприятие "Туризъм"..
В деня на българското кино -13 януари, в нашата не-визуална, а словесна..
Ромите у нас отбелязват Васильовден /или Василица, Банго Васили (буквално Куцият Васил)/, известен още като ромската Нова година, съобщава фондация..