Сто дни след нападението на ислямистката групировка “Хамас“ в Израел три църкви огласиха българската столица с камбанен звън в знак на солидарност към призива за освобождаване на израелските заложници. Така храмовете “Света Неделя”, “Въздвижение на Светия Кръст Господен” и "Свети Седмочисленици” се присъединиха към инициативата на израелското външно министерство в неделя в 16,00 ч. над един милион камбани по света да зазвънят едновременно.
“Вземете по една камбанка и се присъединете към нас, за да помним, за да върнем заложниците у дома и за да не се повторя никога повече”, беше посланието на министерството, чиято кампания премина под надслов “Една камбана може да бъде звукът преди бурята, милион камбани могат да разтърсят света”.На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..
На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..
В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..