Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нова европейска музика представят Биг бендът на БНР и гост-музиканти от Балканите

Снимка: facebook.com/BIgBandBNR

За пореден път Българското национално радио среща значими за европейската джаз сцена музиканти от Балканите в концерт на Биг бенда на БНР. Част от проекта Нова европейска музика, концертът тази вечер (18.01) от 19 ч. в Първо студио на Радиото ще представи авторска музика на Владимир Николов от Северна Македония – композитор, китарист и аранжор, който в случая е и гост-диригент. Като солисти ще чуем барабаниста Сърджан Иванович от Босна и българските му колеги Михаил Иванов – бас китара / контрабас и Антони Дончев – пиано.

Сътрудничеството на Владимир Николов, Сърджан Иванович и Михаил Иванов датира още от 2002 г., когато се срещат в Консерваторията в Амстердам. Тримата продължават да свирят заедно в ансамбъла "Николов-Иванович Ундектет", създаден през 2017 г. от Владимир Николов и Сърджан Иванович. Сега и българската публика има възможност да съпреживее на живо музиката, която правят.

Композицията "Scream" с автор Владимир Николов е от третия албум на "Николов-Иванович Ундектет" – "Dystopia", издаден през декември 2023 г. Пиеси от него ще прозвучат и в концерта тази вечер в Първо студио на БНР.

Редактор: Диляна Трачева




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За първи път в България – хитовият мюзикъл "Матилда" по бестселъра на Роалд Дал

Един от безспорните хитове на Бродуей от последното десетилетие – "Матилда" на Тим Минчин и Денис Кели, базиран на прочутия едноименен детски роман на Роалд Дал, ще бъде поставен за първи път у нас на сцената на Софийската опера. Още след..

публикувано на 25.03.25 в 08:35
Николай Маринов и Ангел Ялъчков

Дебют на двама талантливи млади българи на "Европейския музикален фестивал"

Реномирани солисти и състави са специални гости на "Европейския музикален фестивал" в София, който започна на 12 март. В рамките на празниците, организирани от Cantus Firmus с подкрепата на Столичната община и Министерството на културата, е и..

публикувано на 24.03.25 в 11:05

"Най-скъпото" на Danny Levan

Danny Levanе млад изпълнител от българо-гръцки произход. След успеха миналата година на дуетната му песен с Християна Лоизу, наречена на български език "Крий ми очите"   и с гръцка версия "Vradia Hamena" ("Изгубени нощи") по музика на..

публикувано на 24.03.25 в 10:15