Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стачка в "Луфтханза" спира полетите от София до Франкфурт и Мюнхен

Lufthansa`s employees help customers after their flights have been canceled, at the Frankfurt airport in Frankfurt am Main, Germany, 15 February 2023.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отменени са полети от и до Франкфурт и Мюнхен на авиокомпанията "Луфтханза" на 21 февруари, съобщиха от Летище София на официалната си страница във Фейсбук. 

Отменените полети са: LH1707, излитащ за Мюнхен в 6:10 ч.; LH1429, излитащ за Франкфурт в 6:35 ч.; LH1702 кацащ от Мюнхен в 13:00 ч.; LH1426, кацащ от Франкфурт в 13:20 ч.; LH1703, излитащ за Мюнхен в 13:45 ч.; LH1427, излитащ за Франкфурт в 14:15 ч.;  LH1704, кацащ от Мюнхен в 18:10 ч.; LH1705, излитащ за Мюнхен в 18:55 ч.; LH1428, кацащ от Франкфурт в 22:35 ч.; LH1706; кацащ от Мюнхен в 22:45 ч. 

От летището съветват пътниците да се свържат с авиокомпанията възможно най-скоро, за да получат подробности за това кой следващ полет могат да използват, а за актуална информация за полетите да следят сайта на Летище София.

Стачка на наземния персонал в "Луфтханза“ засегна работата на авиокомпанията. Синдикатите настояват за увеличение на заплатите за около 25 000 служители с 12,5%. Работодателят е съгласен само на 10% увеличение.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Валежите продължават и във вторник, по-значими – в Източна България

Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..

публикувано на 17.02.25 в 17:40

Летището в София вече носи името на Апостола на свободата – Васил Левски

В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София,  съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..

публикувано на 17.02.25 в 17:23

Софийското летище работи при зимни условия

Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..

публикувано на 17.02.25 в 15:18