След редица интересни изживявания в различни жанрове и на различни сцени, беше въпрос на време Тома Здравков да се завърне към суровото рок звучене с нова песен. И както говори заглавието ѝ – "Напред" – натрупал разнообразен опит, Тома продължава да се развива. Сред работните заглавия е било и "Скачам", защото певецът си е представял как скача в публиката още от първия тон на барабаните, но се е наложило "Напред" заради посланието, както пояснява Тома:
"Напред" – да, защото продължавам напред. Но не е само това – "Напред", защото човек хем трябва да гледа напред, но същевременно той трябва да има подкрепата от най-близките – от приятелите си. В песента се пее всъщност за приятелството. Искам да поздравя всички мои приятели с тази песен и се надявам хората като чуят парчето, да го пуснат на най-добрия си приятел и да го поздравят също. Защото наистина приятелите са една неизменна част от нашия живот и ако нямаш приятели, всъщност нямаш нищо."
Именно с добри приятели е създадена песента. Музиката е на Тома Здравков, написал е и текста в съавторство в Румен Гайдев – Гаро, познат от текстовете му за D2, Ани Лозанова и др. Тома е направил аранжимента с цялата група, която носи неговото име – ТОМА. Видеото към песента, заснето на покрива на сграда в кв. "Стрелбище" в София, е подобаващо – много живо, огнено, изпълнено с енергия. Разкривайки, че с "Напред" започва поредица от нови авторски песни, Тома споделя, че гледа НАПРЕД към тяхното събиране в албум.
Един от най-значимите джаз форуми в България – Пловдив Джаз Фест (Plovdiv Jazz Fest) – започна през юли с издание в село Марково, за да продължи през есента в Града под тепетата, когато по традиция ни очаква среща с някои от най-грандиозните джаз..
Представяме ви квартет "Белканто" – това са певците Теодор Батуров, Тончо Тончев, Светозар Христов и Валентин Гальов. Запознават се преди десет години като самостоятелни участници в телевизионен музикален формат, където осъзнават, че имат бъдеще..
"В този филмов материал се виждат моят баща, Лили Иванова и нейният съпруг Иван Пеев на пианото, като тримата доуточняват детайли в интерпретацията, след което е показан и самият процес на записване на песента. Впечатляващо е как Лили Иванова я..
Познаваме Марияна Добрева като певица и автор на песни, в които участва и с китара. Още в края на 90-те години на ХХ век тя е и сред основателите на..
За Димитър Лазаров – DE FUEGO не може да се каже кое стои на първо място – музиката или танцът. Авторските му песни винаги ни зареждат с много позитивни..