Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът осъди атаката в Красногорск и изрази съболезнования

Снимка: БТА

Президентът Румен Радев изказа съболезнования на семействата на загиналите при терористичната атака срещу залата "Крокус сити хол" в Красногорск, край Москва. В профила си в социалната мрежа "X" държавният глава написа: "България винаги е осъждала всички форми на тероризъм и нападения срещу невинни граждани, където и когато и да са се случвали". "Изказвам съболезнования на опечалените семейства и изразявам солидарност с руския народ", допълва президентът.

Руската Федерална служба за сигурност е докладвала в Кремъл, че след нападението са задържани 11 души. 4-ма са пряко замесени, съобщи "Интерфакс". Броят на загиналите нарасна до 93, написа в Telegram руският Следствен комитет и предупреди, че може да нарасне. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Оркестърът за народна музика на БНР с турне в страната

Оркестърът за народна музика на Българското национално радио под диригентството на маестро Димитър Христов подготвя пролетно турне през март. Специални гост-солисти на "Оркестъра от солисти" в концертите ще бъдат певците Петя Панева и Димитър..

публикувано на 26.02.25 в 06:00

България днес - 25 февруари 2025 г.

В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем доколко България е позната като дестинация и представена на германските изложения. Срещаме се с..

публикувано на 25.02.25 в 19:00

Хладната утрин ще бъде заменена от топъл зимен ден

В сряда  минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..

публикувано на 25.02.25 в 18:30