След временното намаление на облачността, от югозапад ще започне ново увеличение. Северозападният вятър ще отслабне, в Западна България ще стихне. Минималните температури ще бъдат между минус 1° и 4°, в София – около минус 1°, като на места в котловините на Югозападна България ще има условия за слана.
Във вторник, 26 март, ще преобладава слънчево време, но облачността от югозапад ще продължи да се увеличава. Към края на деня в югозападните райони ще завали дъжд. Вятърът ще се ориентира от изток-югоизток, по долината на Струма и в Източните Родопи от юг и ще бъде слаб до умерен. Дневните температури ще се повишат и максималните ще бъдат между 14° и 19°, в София – около 15°. През нощта срещу сряда на места в Западна и Централна България, а след полунощ и в Югоизточна ще има валежи от дъжд.
Над планините облачността от югозапад също ще се увеличава и по-късно през деня в масивите от Югозападна България, а през нощта и в останалата част от страната ще има валежи дъжд, над около 1800 метра – сняг. Вятърът ще се ориентира от юг и ще започне да се усилва, по най-високите върхове на Рила и Пирин ще бъде силен от запад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 9°, на 2000 метра - около 1°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 12° и 17°. Температурата на морската вода е 9°-10°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
На Балканския полуостров – в източните райони ще има валежи от дъжд, като на места ще са значителни по количество. На запад облачността ще е разкъсана, преди обяд в много райони до слънчево, но след обяд от запад ще се увеличава и вплътнява и ще започнат валежи от дъжд.
В останалата част от Европа също ще е дъждовно, а на отделни места в северните райони на Пиренейския полуостров, в Скандинавския полуостров, във Финландия и на места в Европейска Русия валежите ще са от сняг. Значителни ще са валежите във Франция и на отделни места на Британските острови и в Италия. Променлива, често до предимно слънчево, ще е облачността над централноевропейските страни.
В Лондон и Париж ще е 10° - 11°. В Берлин, Букурещ, Рим и Лисабон 16°, а в Москва 6°. В Мадрид 12°, в Белград ще е 18°, в Истанбул ще 14°. Най-топлата европейска столица е Атина с 19°.
Отвъд Океана – във Ванкувър, Отава и Ню Йорк ще е 10 °, в Сан Франциско 15°. В Чикаго 13°, в Маями 27°, в Мексико сити 29°, в Рио де Жанейро ще е 25°. В Кайро ще е 26°, в Тел Авив 21°.
Автомагистрала "Русе-Велико Търново" е изключително важен проект от национално значение, който има значимост отвъд границите на България като вертикален коридор от Гърция към Румъния, заяви премиерът Росен Желязков в началото на правителственото..
Жители на село Чепинци организират протест на 23 март – неделя в зоната на неработещия граничен контролно-пропускателен пункт Рудозем - Ксанти, съобщи кметът на родопското село Риза Брахимбашев. Недоволството на местните жители е предизвикано от..
Българското правителство остава в готовност да окаже допълнителна помощ на своите приятели и съседи, ако се нуждаят от нея в този тежък момент. Това увери министърът на външните работи Георг Георгиев своя македонски колега Тимчо Муцунски,..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са..
Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The..