В навечерието на Международния ден на театъра, Генералното консулство на България в Ню Йорк беше домакин на първата по рода си интернационална среща на театрали. В колоритното културно събитие участваха именити режисьори и драматурзи от България, Франция, Грузия, Полша, Румъния, Украйна и САЩ, както и представители на българската общност, ангажирани с театралното изкуство – научаваме от публикация във фейсбук страницата на дипломатическото ни представителство.
Организатор на събитието е влиятелната американска театрална организация за артисти, публики и нови пиеси – The Drama League. Освен че промотира международното сътрудничество в областта на културата и изкуството, Лигата активно си сътрудничи с представители на българския театър.
Родното участие включваше театралните режисьори Калина Вагенщайн, Максима Боева, Стефан Прохоров, пристигнали в Ню Йорк специално за срещата, както и работещите отвъд Океана Ева Волицер, Милена Делева, Джина ДиДонато, операторът Христо Бакалов и др.
"Гостите бяха приветствани от генералния консул Ангел Ангелов и от президента на Лигата Габриел Шанкс и в неформална атмосфера обсъдиха различни аспекти на работата си и осъществяваха професионални контакти" – информират от Генералното консулство на страната ни в Ню Йорк.
В Истанбул беше открито международното изложение за туризъм и пътувания в Източното Средиземноморие ЕМИТТ 25, което ще продължи до 7 февруари. Експертите го поставят сред петте най-големи туристически изложения в света. Организира се под егидата на..
От 1 януари т.г. вече има изборен район "Чужбина". При нови парламентарни избори той ще излъчи своя листа. Най-рано в края на март, с промени в Изборния кодекс, ще се реши колко дълга ще е тя. Тепърва ще се изяснява, колко депутати ще се избират в район..
Българската професионална мрежа (NYC Bulgarian Professionals Network) организира първата за годината неформална среща (Happy Hour) на българската професионална общност в Ню Йорк. "Приветствам инициативата… и с удоволствие отново ще се присъединя",..
От 1 януари т.г. вече има изборен район "Чужбина". При нови парламентарни избори той ще излъчи своя листа. Най-рано в края на март, с промени в Изборния..
В Истанбул беше открито международното изложение за туризъм и пътувания в Източното Средиземноморие ЕМИТТ 25, което ще продължи до 7 февруари. Експертите..