Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Учители от български училища зад граница обменят добри практики онлайн

Снимка: АБУЧ

Учители на български деца в чужбина от четири континента, 23 държави и  повече от 35 населени места се включват в онлайн форум, организиран от Министерството на образованието и науката и Асоциацията на българските училища в чужбина (АБУЧ).

Първата сесия на "Заедно в глобален форум – майсторски класове и споделяне на добри практики за учители в българските училища в чужбина" беше насочена към преподаването в подготвителния и началния етап на образователния процес (1-4 клас) и се проведе на 30 март.

Втората сесия – за обучението в прогимназиален етап (5-7 клас) и в гимназиален етап (8-12 клас), е определена за 6 април от 17:30 ч. българско време през следния линк: https://meet.google.com/tkz-uswe-occ.

Ученици от училище Райна Княгиня в Ирландия

Целта е да бъде стимулиране споделянето на добри практики, успешни методи, стратегии и иновации в образователния процес, които са се оказали ефективни, приложими и ангажиращи за учениците в българските училища в чужбина.

Всички материали, които се излъчват по време на онлайн форума, са подготвени от преподаватели, практикуващи в български училища в чужбина, т.е. от учители за учители. В края на всяка от сесиите се провеждат модерирани дискусии, информират от АБУЧ и Българската асоциация за образование "Райна Княгиня" в Ирландия, която е пряко ангажирана с оргиназицията. 

Снимки: АБУЧ, Българско училище "Райна Княгиня"-Ирландия

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

20 години Българско културно дружество "Мартеница" в Щутгарт

Българското културно дружество "Мартеница" (Bulgarisches Kulturforum Martenitsa e.V.) в германския град Щутгарт чества две десетилетия от основаването си с концерт под надслов "20 години Мартеница". Официалното събитие е на 7 декември от 17:00 часа..

публикувано на 07.12.24 в 10:05

За да опазят идентичността си, българите в Албания имат нужда и от държавна подкрепа

"Ти казваш, че си българин, но не знаеш български език" – с този упрек на чиновници в България са се сблъсквали не един и двама наши сънародници от историческите български общности по света. Сред тях е и Бледар Алтерзиу от Албания. На обидата той..

публикувано на 02.12.24 в 13:30

"Българско слово, музика, багри и танц" – събитие за българската и германската общественост в Хамбург

"Българите украсяваме света", казва ни Емилия Юкер, която от десетилетия живее в Германия. Пъстротата на културните ни традиции, литературата, фолклора е в същината на седмата годишна среща "Българско слово, музика, багри и танц", която ще събере..

публикувано на 28.11.24 в 13:25