Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Росен Плевнелиев сред лекторите на Bulgaria Wants You в Берлин

Росен Плевнелиев (вдясно)
Снимка: БТА

С видео на чужденци, избрали да живеят в страната ни, започна днешният кариерен форум за българи в чужбина “Кариера и живот – защо в България?“, който се провежда в Берлин. 

Живеем в 21-ви век и има много мостове и начини, с които да бъдеш близо до родината си, да бъдеш полезен където и да си и да живееш. Това, което Bulgaria Wants You дава, е избор”, каза Андрей Арнаудов, един от създателите на платформата. По думите му, след последния кариерен форум в Мюнхен много българи са се завърнали в родината.

Сред лекторите на форума са президентът Росен Плевнелиев (2012-2017), актьорът Самуел Финци, артистичното семейство Яна Титова и Алекс Алексиев. Официален гост на събитието е посланикът на България в Германия Григор Порожанов.

По време на форума сънародниците ни могат да посетят общо двайсет и шест работодателски щанда на компании.

Платформата Bulgaria Wants You цели да привлече български граждани от чужбина, както и да задържи българите у нас на местния трудов пазар, предлагайки възможности за работа и информация за живота в различните райони на страната. 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българската православна църква и БНР обединяват усилия в духовната подкрепа на сънародниците зад граница

Негово Високопреосвещенство Западно- и Средноевропейски митрополит Антоний и генералният директор на БНР Милен Митев подписаха меморандум за сътрудничество в седалището на епархията на БПЦ-БП за Западна и Средна Европа в германската столица Берлин...

публикувано на 16.01.25 в 16:25

Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с неделните училища зад граница

Методическа помощ, подготовка на учители, срещи и образователни програми по български език и култура за учениците – това са само част от пътищата, по които академичната общност на Великотърновския университет "Св. Св. Кирил и Методий" достига до..

публикувано на 16.01.25 в 11:15
Прожекция в Пафос, Кипър

"Гунди – легенда за любовта" и "Без крила" продължават да шестват по света

Жители на десетки градове в Европа, САЩ и Канада вече видяха хитовия български филм за професионалния и личен живот на легендарния ни футболист Георги Аспарухов. Но "Гунди – легенда за любовта" продължава обиколката си.  От "Арт театър - Берлин"..

публикувано на 11.01.25 в 20:39