Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БСП ще работи за широко ляво обединение

Снимка: БТА

Българската социалистическа партия ще покани на 1 май т.г. над 25 партии в левия спектър, както и над 20 близки по идеология граждански сдружения и неправителствени организации, съобщи лидерът Корнелия Нинова след днешния Национален съвет. “Ще направим дискусия за модерна лява политика и обща алтернатива на статуквото и на модела на досегашното управление”, добави тя.

Корнелия Нинова изрази надежда да бъде поставено началото на широко ляво обединение, скрепено с декларация за лява алтернативна политика.

На заседанието е била одобрена платформата за европейските избори – преди това обсъдена от всички партийни структури. По думите на лидера, в нея са залегнали шест принципа и десет конкретни теми.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българско знаме се извисява на 21 метров пилон край Етрополе

На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до паметника-костница "Братската могила". " Днес всички ние издигаме глас, че в разделно за света..

публикувано на 01.03.25 в 16:10
Патриарх Даниил

Заупокойна света литургия беше отслужена в памет на патриарх Неофит

Архиерейска заупокойна света литургия беше отслужена в митрополитската катедрала “Св. великомъченица Неделя” по повод първата годишнина от смъртта на българския патриарх и Софийски митрополит Неофит. Той застана начело на Българската православна..

публикувано на 01.03.25 в 13:58
Главният мюфтия Мустафа Хаджи и Румен Радев

Румен Радев домакин на вечерята ифтар по случай свещения месец Рамазан

Президентът Румен Радев ще бъде домакин на тържествената вечеря ифтар по случай началото на свещения за мюсюлманите месец Рамазан. На нея са поканени представители на мюсюлманската общност, на останалите традиционни вероизповедания, на..

публикувано на 01.03.25 в 10:21