Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Реми за Нургюл Салимова в предпоследния кръг на Турнира на претендентките

Нургюл Салимова
Снимка: candidates2024.fide.com

Нургюл Салимова завърши реми с рускинята Катерина Лагно в предпоследния кръг на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в Торонто. 

В тринайсетата си партия българката с белите фигури успя да се измъкне от много трудна позиция и на 45-ия ход съперничките се съгласиха на равенство. Така Нургюл Салимова с актив от 5 точки дели седмото място с украинката Анна Музичук.

В последния кръг на турнира българската шахматистка ще се изправи с черните фигури срещу другата рускиня – Александра Горячкина.

Начело във временното класиране е Тан Джони с 8,5 точки, която може да бъде изпреварена единствено от сънародничката си Лей Тинцзие. Това означава, че и през следващите две години световната титла при жените ще остане в Китай.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ледено утро и зимно слънце във вторник

Във вторник сутринта, 11 февруари,  в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..

публикувано на 10.02.25 в 18:36

България се представя на най-големия хранителен панаир в Португалия

България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..

публикувано на 10.02.25 в 17:55

Полски журналисти обиколиха България, ще я рекламират като туристическа дестинация

Министерството на туризма организира рекламно-опознавателен тур за полски журналисти от специализирани медии в сферата на туризма. От 2 до 9 февруари журналистите посетиха най-популярните ни зимни курорти – Банско, Боровец и Пампорово, за да се..

публикувано на 10.02.25 в 16:54